środa, 31 sierpnia 2011

Instalacje z miedzi - niezawodne!

Miedź to jeden z najbardziej cenionych materiałów używanych do instalacji grzewczych. Niektórzy stosują miedź także do instalacji wodnych, ale trzeba w tym względzie być ostrożnym. Rury miedziane ulegają korozji równomiernej, która polega na wypłukiwaniu jonów miedzi ze ścianek rury. To prawda, że dopuszczalna ilość miedzi w wodzie pitnej to maksymalnie 2 mg/l., ale czasem lepiej nie ryzykować i wodę poprowadzić rurami z tworzyw sztucznych, np. polipropylenu.

Własności miedzi bardzo ułatwiają montaż instalacji. Miedź jest bardzo podatna na obróbkę plastyczną oraz ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Rurę z miedzi w stanie miękkim można spokojnie dostosować do kształtu pomieszczenia. Trzeba tylko pamiętać, że miedź pod wpływem temperatury rozszerza się, dlatego należy zastosować odpowiednie mocowania, prowadzenie przewodów lub kompensatory.

Miedź ma właściwości bakteriostatyczne, nie rozwijają się w niej bakterie i glony, w tym bakterie Legionelli tak niebezpieczne w instalacjach c.w.u. Przez miedź nie przenikają gazy, promieniowanie ultrafiletowe ani mikrozanieczyszczenia. Rury z miedzi są gładkie, nie osadza się kamień, dzięki czemu nie następuje zmniejszenie przekroju rur.

Przykładowe zastosowanie miedzi





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.